Markizy zapewnią ochronę przed słońcem

Markizy zapewnią ochronę przed słońcem

Już nie tylko żaluzje ale również markizy w ostatnim czasie stanowią doskonałą oraz idealną ochronę przed słońcem. Co najważniejsze  atrakcyjny wygląd markizy powoduje, iż niekiedy wpływa na stylistykę miejsca gdzie została zamontowana.

Prawda jest taka, iż w ostatnich latach zwłaszcza w Krakowie wiele osób zmagało się z problemem jakim jest zbytnie nagrzanie pomieszczeń, mieszkań oraz lokali typowo użytkowych, niekiedy same żaluzje czy rolety nie dawały optymalnego efektu.

Wykorzystanie do tego celu markiz, przeznaczonych w indywidualny sposób do miejsca gdzie miały trafić, czyli tarasu, nad okiennice, witrynę sklepu czy balkon, to ciekawa koncepcja jaka posiada coraz większe zwolenników, jednak czy powinno to kogoś dziwić?

Markizy ogrodowe na wakacje

Wakacje to przyjemne i pozytywnych emocje, które dana osoba otrzymuje w jedności z naturą, idąc na wycieczkę, piknik, albo w fascynującą podróż. Wędrować trzeba wygodne i bez obciążeń, konieczne jest, aby zabrać najpotrzebniejsze rzeczy. Jest bardzo ważne, aby zabezpieczyć się przed kaprysami natury, bo nawet w bardzo gorący dzień może się zmienić pogoda i lunie deszcz.

Dlatego ważne jest to, aby odpocząć pod markizą, która chroni przed gorącym słońcem i ulewnym deszczem, na śniegu i przed przenikliwym wiatrem. Ponadto, w celu wykorzystania jej prawie wszędzie można szybko zbudować miejsce do odpoczynku.

Obecnie w sprzedaży jest wielka różnorodność markiz. Różnią się w zależności od formy, rodzaju tkanki, wielkości, konfiguracji. Najprostszym jest parasol i składane markizy na czterech nogach, z zasadniczo dwoma miejscami siedzącymi. Takie markizy są wykonane z lekkich substancji wodoodpornych impregnowanych różnymi tkankami. Są wygodne, kompaktowe i są używane głównie do ochrony przed słońcem.

Opcja skomplikowana – solidniejsze markizy

Jest też opcja trochę bardziej skomplikowana – to jest prosty i szybki w montażu lekki namiot. Niektóre modele są wyposażone w coraz kołki z szelkami. To namioty bez boków, które pozwalają stworzyć przyjemny cień podczas relaksu w upalny letni dzień lub uciec od małego deszczu przy złej pogodzie. Takie markizy mogą być również wykorzystywane jako ściółki. W produkcji pokrowców używane są tkaniny impregnowane, płótno lub PVC lekkiego materiału.

Bardziej wyrafinowana wersja markizy do wypoczynku to zamknięty namiot na ramie rur stalowych, czyli markiza – namiot. Wiadomo, że ma warstwę wierzchnią, tzw dach i wiele ścian. Jedna lub dwie ściany, zwykle wyposażone w klamry – „piorun”, które jest bardzo praktyczne dla wejścia i wyjścia. W niektórych modelach, ściana może być zamocowana na górze, co jest bardzo wygodne w dusznej i bezwietrznej pogodzie. I oczywiście ważna jest obecność okien na pustej ścianie z wbudowaną moskitierą. Takie plandeki są wykonane z poliestru, impregnowane PCV lub lekkim materiałem, który z kolei chroni całkowicie przed słońcem, wilgocią, kurzem i wiatrem.