Żaluzje drewniane – funkcjonalność i dekoracja

Żaluzje drewniane – funkcjonalność i dekoracja

Aspekt ten utrzymania domu jest bardzo ważny, szczególnie jeśli żaluzje są wykonane z materiału, który odpowiednich kroków będzie wymagał.

Z całą pewnością do takowych należą żaluzje drewniane, szczególnie bambusowe. Trzeba uważać bowiem, aby w trakcie ich czyszczenia nie używać zbyt dużej ilości wody. Drewno, z którego wykonane są lamelki żaluzji, niestety po takiej sytuacji mogą puchnąć, co oznacza że nabiorą wody w swoje mikroskopijne kanaliki, i szczególnie na obrzeżach staną się wypukłe, co nie będzie powodować dobrego wrażenia.

Pielęgnacja żaluzji

Dlatego właśnie jeśli chcemy mieć zawsze ładne żaluzje na oknach i długie lata zachowane w dobrej jakości, niezbędne jest to, aby pielęgnować je w odpowiedni sposób, przewidziany sugestiami producenta w pierwszej kolejności, jak również doświadczeniami innych ludzi w tym temacie.

Uroczy dom i żaluzje drewniane w nim

Żaluzje to jednak nie jakieś kawałki metalu, które z całą pewnością będą w utrzymaniu dużo lepsze, ale też nie będą chociażby do przesłaniania okien tak przyjemne, jak panele. Druga kwestia, o jakiej trzeba pamiętać mając we własnym mieszkaniu żaluzje drewniane jest taka, aby uważać z otwieraniem okien.

Żaluzje z drewna (zobacz więcej) bowiem nie są na to jakoś szczególnie odporne i mogą się w dość łatwy sposób rysować.

A jeśli tego chcemy uniknąć, to z całą pewnością właśnie trzeba uważać na ciągłe machanie oknami, a tym bardziej właśnie cięższymi oknami. Ale też nie przesadzajmy w drugą stronę, bo fakt, że żaluzje z tego materiału jak drewno wymagają pewnej ostrożności, nie oznacza, że są delikatne jak pupa niemowlaka.